Apie nagų grybelį

Nagų grybelis arba onychomycosis, tai būsena, kai mikroskopinis grybelis patenka po nago sluoksniu ar įsiskverbia tarp pirštų. Nors nagų grybeliu gali užsikrėsti bet kuris iš mūsų (6-8 proc. visų mūsų per savo gyvenimą bent kartą užsikrečia nagų grybeliu), tačiau kur kas didesnė tikimybė užsikrėsti šia infekcija yra vyrams ir asmenims vyresniems nei 60 metų. Sergantiems diabetu ar turintiems itin silpną imuninę sistemą nagų grybelis gali būti labai pavojingas.

Dažniausiai nagų grybelis į žmogaus organizmą patenka per nedidelius odos ar nago įtrūkimus, žaizdeles. Nagų grybelio atsiradimas nesusijęs su prasta higiena. Sunku nustatyti kur ir kaip Jūs galėjote užsikrėsti nagų grybeliu, tačiau vieša, šilta, drėgna terpė (pvz. sporto klubo persirengimo kambarys, baseinas, pirtis) yra puiki vieta grybeliui daugintis.

Kada padidėja tikimybė užsikrėsti nagų grybeliu?

  • Atsiradus nago ar odos įtrūkimui, žaizdelei
  • Esant gausiam prakaitavimui
  • Dirbant drėgnoje aplinkoje
  • Dėvint sintetinę avalynę ar kojines
  • Vaikščiojant basomis viešose vietose: baseine, duše, persirengimo kambaryje
  • Esant lėtam nagų augimui
  • Esant silpnai imuninei sistemai
  • Sergant diabetu ar esant kraujotakos sutrikimams

Kokie požymiai rodo, kad užsikrėtėte nagų grybeliu?

Dažniausiai pasikeičia nago išvaizda. Nagai gali tapti ploni, trapūs, nuskurę, išsikraipę, patamsėję arba pageltę. Kai kuriais atvejais galite jausti nemalonų perštėjimą, niežulį, skausmą tarpupirščiuose ar pėdose, taip pat galimas nago atsiskyrimas nuo piršto pagalvėlės.

Kokie yra nagų grybelio gydymo būdai?

Dažniausiai nagų grybelio gydymui naudojamas specialus kremas ar nagų lakas. Nagų grybelis gali būti gydomas ir geriamosiomis tabletėmis. Itin retais atvejais nagų grybelis yra šalinamas operacijos būdu.

Kojų nagų grybelis gyja itin sunkiai ir lėtai dėl lėto nagų augimo ir palankios termės (prastai vėdinama avalynė) grybeliui daugintis, todėl gydymo metu būtina dėvėti natūralaus pluošto avalynę ir kojines, kojas vėdinti ir neleisti sudrėgti.

Kaip išvengti grybelinės infekcijos?

  • Venkite basomis vaikščioti viešose vietose (persirengimo kambariuose, dušuose, pirtyse).
  • Dėvėkite natūralaus pluošto avalynę ir kojines. Pasirūpinkite, kad Jūsų dėvimos avalynė vidus visuomet būtų sausas ir nuolatos keiskite kojines.
  • Naudokite prevencines antigrybelines priemones (purškalas batams, kojoms).

Turite klausimų?

Jei turite klausimų, prašome kreiptis į el. parduotuvės www.medikos.lt personalą telefonu darbo dienomis 09:00 – 17:00 arba el. paštu bet kuriuo metu ir mes pasistengsime kuo greičiau jums atsakyti.

Skype: MedikosBaltic
El. paštu: [email protected]
Telefonu: +37065460406
Facebook: http://www.facebook.com/medikosbaltic