Spuogai — žodis, kurį dažnas išgirdęs prisimena paauglystę ir kasdienę kovą dėl gražesnės išvaizdos. Manymas, kad su spuogais kovojama tik paauglystėje yra klaidingas. Tyrimai atskleidžia, kad su šia problema susiduria daugiau nei pusė 12-35 metų amžiaus žmonių. Įdomu ir tai, kad neretai pasitaiko, jog net vyresnio amžiaus žmonės skundžiasi šia problema.
Spuogai arba, kalbant medicininiais terminais, acne vulgaris — yra įvairių veiksnių sukeliama liga. Dažniausiai ji pasireiškia odos riebalų liaukos ir plauko folikulo, esančio odos paviršiuje, uždegimais. Kartais, bėrimai, pasireiškiantys įvairiose kūno vietose, sukelia didelį diskomfortą ir nepilnavertiškumo jausmą, todėl žmogus jaučia ne tik fizinį nepatrauklumą, bet atsiriboja ir nuo socialinio gyvenimo. Būtent dėl to, vis dažniau girdime, kad aknė (acnė) pristatoma kaip lėtinė, psichologinį diskomfortą sukelianti odos problema.
Spuogų arba aknės atsiradimo priežasčių yra labai daug. Šią ligą gali įtakoti tokie veiksniai kaip paveldimumas, hormonų veikla, įvairios bakterijos, netinkama kosmetika, dulkės ar net ilgalaikis vaistų vartojimas. Įdomus faktas, kad nors daugelis teigia, kad aknės atsiradimui įtakos turi maistas — tai medicininiais tyrimais paneigtas faktas.
PAVELDIMUMAS. Aknės atsiradimą gali lemti genetiniai ypatumai. Jei jūsų tėvai ar seneliai jaunystėje turėjo problemų su riebia ir spuoguota oda, didelė tikimybė, kad šis susirgimą paveldėjote iš jų.
SUTRIKUSI HORMONŲ VEIKLA. Medžiagų apykaitos procesai ir hormonų veiklos pakitimai taip pat stipriai prisideda prie aknės atsiradimo. Ligos suintensyvėjimą įtakoja moteriškų ir vyriškų lytinių hormonų santykis. Jei hormonų santykis organizme nuolat svyruoja, jaučiamas spuogų kiekio intensyvėjimas.
BAKTERIJOS IR IŠORĖS VEIKSNIAI. Oda kiekvieną dieną susiduria su įvairaus pobūdžio bakterijomis ir dirgikliais. Pastarieji gali sukelti nemalonius bėrimus ir odos pokyčius. Tokie veiksniai kaip dulkės, cheminės medžiagos, netinkama kosmetika ir vaistai, gali sukelti odos alergines reakcijas, ar pereiti į sunkesnes aknės formas.
Kaip ir kiekviena liga, aknė gydoma atsižvelgiant į individualų atvejį. Juk kiekvienam žmogui spuogai atsiranda ne tik skirtingose vietose, bet ir jų gausa bei pati sandara skiriasi. Todėl, pradedant kovoti su spuogais, nevertėtų suskubti naudoti tokių pačių priemonių kaip jūsų draugė, nes situacija gali tik pablogėti. Priklausomai nuo spuogų intensyvumo, juos galima gydyti įvairiais būdais:
GYDYMAS KOSMETINIAIS PREPARATAIS. Pirmasis žingsnis ruošiantis gydyti aknę, gali apsiriboti kokybiška gydomaja kosmetika: kremai, tepalai ir purškiamieji preparatai. Skin doctors t-zone no more poreskremas ya efektyvi ir patikima priemonė, galinti padėti išsaugoti sveiką veido odą. Pasirinkus tinkamas priemones, tokias kaip Skin Doctors T-Zone No More Oil kremas, galima ne tik sumažinti spuogų kiekį, bet ir apskritai išvengti jų susidarymo. Pasirinkus odos tipui tinkantį kremą, ne tik sumažėja porų, bet kartu skatinamas ir pažeistų odos ląstelių atsinaujinimas.
GYDYMAS VAISTINIAIS PREPARATAIS. Esant sunkesnei, paūmėjusiai aknės formai, gydymui naudojami antibiotikai. Šio tipo gydymas trunka gana ilgai apie 2-4 mėnesius. Lengvo ir vidutinio sunkumo aknę galima gydyti ir hormoninėmis kontraceptinėmis tabletėmis, tačiau šis būdas ne visada pasiteisina.
ODOS VALYMO IR ŠVEITIMO PROCEDŪROS. Vienas iš efektyvių spuogų gydymo būdų yra giluminis veido valymas. Šią procedūrą atlieka profesionalūs kosmetologai. Atsižvelgiant į aknės formą ir spuogų intensyvumą, atliekamas paviršinis ir giluminis odos valymas.
LAZERINIS GYDYMAS. Aknę galima gydyti ir lazerinėmis procedūromis, tokiomis kaip fotodinaminė šviesos terapija ir LED fototerapija. Šių procedūrų metu sunaikinamos aknę sukeliančias bakterijos, todėl mažėja uždegimo rizika ir nesiformuoja nauji spuogai. Poveikis išlieka iki 12 mėnesių.
Jei turite klausimų, prašome kreiptis į el. parduotuvės www.medikos.lt personalą telefonu darbo dienomis 09:00 – 17:00 arba el. paštu bet kuriuo metu ir mes pasistengsime kuo greičiau jums atsakyti.
Skype: MedikosBaltic
El. paštu: [email protected]
Telefonu: +37065460406
Facebook: http://www.facebook.com/medikosbaltic